Krytí

Máme za sebou nezisvátkové krytí. Ženichem byl Ich Áres Flores Vitae "U". Nevěstou byla Orphe Z Dražovského hájku. Budeme čekat na potrzení březosti a těšit se na štěňátka.

 

 
26.12.2017 návštěva u štěňátek

Na druhý svátek vánoční jsem se vypravila na návštěvu do Vraclavi za štěňátky Áreska a  Clei. Štěňátka již mají 6 týdnů a jsou nádherná. Celý vrh je krásně vyrovnaný a hlavičky mají jako makovičky. V rodné chovatelské stanici zůstane růžová holčička Barunka.

 

 
16.12.2017 Vranov

Super procházka s hafany - Áres, Ricci, Torinka, Sofinka, Vikinka

 Náro

9. - 10. 12. 2017 MVP Nitra
Ještě před koncem roku jsme zavítali k našim sousedům na Slovensko na Mezinárodní výstavu. Jela jsem pouze s Riccim. Společnost nám dělala opět Lucka Kondělková s Daisy. V sobotu jsme obsadili v mezitřídě 2 místo s oceněním V2 Res. CAC. V neděli jsme obdrželi naše první VD - které musí mít každý žampion :)
Z této výstavy bohužel nemám žádné fotky.
 

 
2. 12. 2017 Národní výstava Swiebodzice Polsko

Vydali jsme se zkusit štěstí do Polska. Již v pátek jsme přijeli k naší kamarádce Lucce Kondělkové a v sobotu ráno jsme se vydali na výstavu do nedalekého polského městečka Swiebodzice. Ricci nastoupil v mezitřídě a vybojoval si krásné V1 CWC. Stal se tak čekatelem polského šampiona krásy. Áresek byl přihlášen do tř. veteránů. I on se panu rozhodčímu moc líbil a získal ocenění V1. Stal se tak čekatelem polského veterán šampiona.  Následoval boj o Národního vítěze. K mé velké radosti si pan rozhodčí vybral Ricciho. Lucka s Daisy nastoupily v mezitřídě a i ony si vybojovaly V1 CWC a následně titul Národní vítěz. O titul BOB jsem měla nastoupil s Riccim i Áreskem a Lucka s Daisy. U Árese mě zastoupila Radka Štenclová a jistě i k její velké radosti dostal titul BOB právě on, veterán.  Následovala předlouhé čekání na závěrečné soutěže.

Áres nejprve nastoupil s ostatními vítěznými veterány. K mé velké radosti jsme zvítězili a Áresek si odnesl titul BIS veterán. Následovalo další čekání. A i to se vyplatilo, když jsme obsadili krásné 1. místo  a titul BIG FCI VIII.

Druhý den jsme si udělali krásnou procházku s našemi chlupáčky. Ve Vrchlabí bylo plno sněhu a kluci byli nadšení, protože v Brně zatím bílo není.

V neděli odpoledne jsme se ještě pokusili zabojovat o BIS, ale tam nám již štěstí nepřálo. Asi by toho bylo už moc. Odjížděli jsme v neděli večer a já byla nadšená z našich úspěchů. Veliký dík patří Lucce za ubytování a milou společnost.

 

 
18.11.2017 KPZ Štěpánov - RK

Rozhodla jsem se, že se ještě tento rok pokusíme zvládnout s Riccim podzimní zkoušky. Datum již bylo dosti vysoké a teploty nízké. Přihlásila jsem Ricciho na zkoušky pořádaném RK, organizované paní Soňou Sehnalíkovou.  Ricci pracoval velmi pěkně a zkoušky jsme došli pouze s jednou 3, jinak v samých 4. O tom se mi ani nesnilo. Velké překvapení přišlo, když si nás pozvali do rozstřelu o vítěze zkoušek. Projevila se však již únava a nesoustředěnost a Ricci při výstřelu vyběhl. I tak jsme obsadili krásné 3. místo a odnesli jsme si i titul Res. CACT. Zde patří velké poděkování Soni za uspořádaní zkoušek a hlavně dík Hance a Petrovi Pokorným, kteří nám věnují svůj čas a pomáhají nám s výcvikem.

 

 

 
11.11.2017 štěňátka jsou na světě

V noci z 10. na 11. listopadu se narodila štěňátka ze spojení  Clea Citarwen "U" a CIB Áres Flores Vitae "U". Máme 4 krásné princezny a 4 udatené prince, kteří čekají na své milující páníčky. Více info na www.zvraclavskychlesualuk.cz

 

 
8. - 9. 11. 2017 Lipsko

Po domluvě s kamarádkami od labradorů jsme vyrazili s Riccim do Německa na mezinárodní a světovou výstavu.  Ve středu 8.11.2017 se v Lipsku konala mezinárodní výstava psů. Ricci byl nahlášen do mezitřídy. Posuzovala paní rozhodčí z Irska. Jelikož mi poslední dobou Ricci velise špatně jedl a zhubnul, měla jsem z výsledků obavy. Naše umístění s oceněním V3 bylo milým překvapením.

Po výstavě jsme jeli společně na ubytování. Druhý den začínala světová výstava. Ricci opět v mezitřídě. Posuzoval pan rozhodčí z Norska. V konkurenci 24 pejsků jsme skončili se známkou Výborná na krásném 5. místě hned za naší paní chovatelkou Jennie Andersson ze Švédska, které se Ricci velice líbil. Děkuji všem goldením příznivcům z České republiky kteří přijeli na kukandu a při našem předvádění nás podpoříli svým potleskem.

 

 
4.11.2017 MVP Praha

Poprvé se Ricci vystavuje v mezitřídě, dostáváme známku Výborná a končíme na neoficiáním 5. místě těsně před bednou.Bohužel nemám žádné foto z této výstavy.

 

 
Máme potvrzenou březost

Štěňátka se narodí v polovině listopadu 2017

23.-24.9.2017 - MVZPR Kyselka

Áres Flores Vitae "U" - 8,5 roku
II. cena, 513 bodů, 7. místo z 24 startujících.
KVZPR Kyselka 23.-24.9.2017
Velké poděkování patří pořadatelům - manželům Pavlovi a Božence Míškovic :) a všem přátelům spolubojovníkům. Zvlášť musím poděkovat Vláďa Holan za super servis při poruše auta.
Za krásné fotky děkuji p. Píchovi.
Áres měl svoji zkouškovou derniéru. Už teď mě můj slib mrzí. Stačí se podívat na tabulku.
Bylo to prostě super, jako vždy :)

 

 

16.9.2017 - MVP Nitra

V sobotu jsme se zúčastnili na MVP v Nitře. Posuzoval pro nás neznámý portugalský rozhodčí. Ve třidě mladých si Ricci vybojoval krásné ocenění V1 s titulem CAJC. Následně jsme získali i BOJ. V závěrečných soutěžích jsme postoupili ve výběru meuo 3 nejlepší mladé z FCI VIII. Ricci se krásně prezentoval. Milou společnost nám dělala opět Lucka Kondělková s Daisy a Petr Studeník.

15.9.2017 - Klubová výstava Slovenského Retriever Klubu Kamenny Mlyn

Na tuto výstavu jsem se moc těšila, ještě jsme na ní nikdy nebyli. Přijela i Lucka s Daisy a v pátek ráno jsme za chladného počasí vyrazili. Počasí nás velice mile překvapilo. Celý den svítilo sluníčko. Posuzoval pan rozhodčí z Irska Liam Moran. Nejdříve se prezentoval Ricci ve třídě mladých a vyběhal si krásné ocenění V1 CAJC a následně i BOJ. Ricci tak splnil podmínky pro JCh SK.

Áres se prezentovat ve tř. veteránů. I on se panu rozhodčímu líbil a vyběhali jsme si V1 a následně i BOV. Áresek splnil podmínky pro přiznání titulu Vet.CH SK.

Daisy s Luckou si vyběhaly v mezitřídě krásné 4. místo s oceněním V. Následoval boj o nejlepšího golden retrievera. Nastoupit jsem měla s Riccim i Áreskem. U Áreska mě zastoupila Lucka. K naší velké radosti si vyběhali společně ocenění BOB!!!!!

 

A jak dopadly úplné závěrečky? S Riccim jsme se vyběhali Res. BIS junior a Lucka s Áreskem vyběhali BIS veterán. Luci díky moc za pomoc a nádherné předvedení mého veterána :)

 

27.-28.8.2017 - MSR Kyselka

Nominovali jsme se na tuto prestižní soutěž retrieverů. Těšila jsem se na prima partu i na celé zkoušky. Bohužel jsme vypadli hned první den na dohledávce kachny v rákosí. Být první ve skupině a jit na rákos kde ještě nikdo nebyl není vždy to nejlepší :). I přes to že jsme vypadli, zůstali jsme do druhého dne a užili si krásné terény, počasí a atmosféru.

MSR 2017 1

Vyhodnocení rentgenů

Dream Max Ricci DKK A/A,   DKJ 0/0,   OCD neg. JUPÍ

 

Srpen 2017 - focení s Tomem

19.-20.8.2017 - DuoCacib Bratislava

Vypravili jsme se na dvoudenní výstavu do Bratislavy. Společnost nám dělala Lucka Kondělková s Daisy. Daisy i Ricci se prezentovali ve tř. mladých, Áresek ve tř. veteránů. 

Sobota - Áres tř. veteránů V1, na Slovensku se BOV neuděluje, postoupili jsme tedy do závěrečných soutěží kde si Áresek vyběhal Veterán BIS 2

Ricci tř mladých V1, CAJC

Neděle - Áres tř. veteránů V1, Ricci tř. mladých V1 CAJC a BOJ. BOJe jsme si spravedlivě rozdělili s Luckou, každý den jedna :)

15. 7. 2017 - NV Interdog Bohemia

Opět vystavujeme. Jako první nastoupil Ricci ve tř. mladých a vyběhal si pěkný posudek a ocenění V1, CAJC a násedně i BOJ. Áresek se prezentovat ve tř. pracovní s ocenění V1 CAC. Na výstavě se prezentovala i Áreskova dcera Elis (Mch. Áres Flores Vitae "U" x Betty Citarwen) a v konkurenci 17 feneček získala ocenění - V.

8. - 9. 7. 2017 - Jhm Derby Rohozná u Jihlavy

První den jsme absolvovali Podzimní zkoušky. Áresek šel ve 4 s jednou 3 z vlečky pernaté. Naše oblíbené vyhledávání se známkou 2 nás hodilo do 2. ceny. Druhý den zkoušky z vodních prací jdeme v samých 4 takže jdeme do rozstřelu. V rozstřelu bylo celkem 5 pejsků, 3 labradoři a 2 goldeni. My jsme skončili na krásném 2 místě s titulem Res. CACT a celkově jsme se na Derby umístili na 8. místě ze 14 zúčastněných. SPolečnost nám tentokrát dělala Petra Kuhová s Patíkem.

1. 7. 2017 - NVP Klatovy

Nechala jsem se ukecat a vyrazili jsme na národní výstavu až do dalekých Klatov. Ricci ve tř. mladých získal krásný posudek s oceněním V1 CAJC a Áresek ve tř. pracovní V2 Res. CAC. Oba kluci se paní rozhodčí líbili, což mi udělalo velikou radost. Společnost nám dělala opět Lucka Kondělková s Daisy, která získala ve tř. mladých V1, CAJC a BOJ.

24. 6. 2017 - MP Brno

Přijela za námi opět Lucka s Daisy a jdeme na výstavu. Áresek ve tř. pracovní obdržel od pana Šimka ocenění V2 Res. CAC. Ricci ve tř. mladých V1 CAJC - a že jsme se naběhali. Daisy získala stejně jako Ricci V1 CAJC. Následně jsme si zaběhali o vítěze goldenů. Ricci získal BOJ a dokonce i BOB. V zvěrečných soutěžích jsme si s Riccim vyběhali i krásné BIG 2.

27. 5. 2017 - KV RK Konopiště

Prezentujeme se na klubové výstavě RK na Konopišti. Áres ve tř. veteránů s oceněním V2, Ricci ve tř. mladých s oceněním V1, CAJC. Spokojenost veliká

 26. 5. 2017 - Narození vrhu "B" Angel Torra

Dnes, 26.5.2017 se narodila štěňátka ze spojení Mch Áres Flores Vitae "U" x Beau Maxime Prema Shanti Navaro - Torinka. Měla jsem tu možnost být poprvé u porodu Áreskových štěňátek. Ivana Zikan, moc Ti za to děkuji. Máme 5 sladkých princezen a 5 udatných princů. Porod proběhl hladce, Torča byla úžasná. Maminka i miminka jsou v pořádku a mají se čile k světu.